A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Єланецька громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Історія селища Єланець

Селище  Єланець засновано у 1802-1804 роках. Першими мешканцями були козаки Полтавщини та селяни з курської та Воронезької губернії, які селилися на берегах річки Гнилий Єланець. Вже в 1815 році в селищі мешкало 449 ревізських душ, основним заняттям яких було скотарство і рибальство.

У 1810 році селище отримало назву Новомосковськ,  у 1818 році воно було віднесено до розряду військових поселень і у 1829 році стало центром Уланського полку. У 1827 році в селищі було відкрито школу кантоністів, де хлопчиків готували до військової служби.

У 1857 році жителів Новомосковська перевели на становище державних селян. Село, як волосний центр увійшло до Єлисаветградського повіту Херсонської губернії. На той час тут мешкало 1855 чоловік; було 327 саманних хат та землянок, 9 торгових закладів, церква Різдва Богородиці (заснована у 1825 році), у 1825 році було відкрито сільську школу, що утримувалася на громадські кошти. Щонеділі у Новомосковську збиралися базари, двічі на рік – ярмарки, на яких торгували хлібом, худобою, мануфактурою, шкіряними та іншими товарами.

У 1858 році селище перейменували на Єланець.

Напередодні першої світової війни волосний центр Єланець налічував 4,5 тис жителів. У центрі села, на великому базарному майдані, стояли церква, синагога, земська поштова станція (телеграфну лінію від містечка Братське до Єланця провели у 1908 -1909 роках), торгували 15 лавок, кілька трактирів.

Після ліквідації волостей Єланець як центр сільської Ради увійшов до Вознесенського району. У вересні 1926 року було створено Єланецький район.

У квітні 1920 року відновила роботу лікарня, крім неї у 1928 році працювали аптеки і мед амбулаторія. У 1921 році в Єланці відкрили дитячий інтернат, у 1923 – дитячі ясла. У двох початкових школах в 1925р. навчалося 232 учні, працювало шість вчителів. У 1930-х роках в Єланці  з’явилися промислові підприємства.

У1968 році Єланець віднесено до селища міського типу. У тому ж році було споруджене чотириповерхове адміністративне приміщення, кілька багатоповерхових будинків, приміщення автовокзалу. У 1963 році Єланець отримав струм від загальної мережі. Селище повністю електрифіковане і радіофіковане.

У 1985році будується багатоповерховий терапевтичний корпус райлікарні. В цьому ж році в Єланці запалено факел від мережі природного газу.

Єланецькій селищній раді підпорядковані смт Єланець, с. Велідарівка та с. Братолюбівка. На території селищної Ради проживає 6100 чоловік.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь